010 5083 500

sales@sahanlahtiresort.fi

24.2.2024 klo 11-14

Blinibrunssi 24.2. ravintola Koskivahdissa

Ravintola Koskivahdissa on tarjolla kahtena viikonloppuna blinibrunssi, joka on täynnä erilaisia makuyhdistelmiä. Tule sinäkin!

Varaa pöytä
Takaisin

Sahanlahden blinibrunssi la 24.2. klo 11–14

Vietämme Sahanlahdessa blinipäivää brunssin merkeissä lauantaina 24.2. klo 11-14. Tule maistelemaan yksin tai porukassa ravintola Koskivahdin tirisevän herkullisia blinejä kattavasta blinipöydästä hyvän juoman kera. Blineihin eli toisin sanoen venäläisiin ohukaisiin voit valita itse haluamasi täytteet blinibuffasta ja syödä niin paljon kuin haluat, sekä kokeilla erilaisia makuyhdistelmiä.

MENU

Alkuruuaksi

Madekeittoa kalastajamme saaliista 

Spelttihapanjuurileipää
Sahan mallasleipää
Vaahdotettua voita

Blinipöytä:

Pehtoorin salaattia, xo-kastiketta ja parmesaania
Spelttisienisalaattia
Punajuuri-omenatartaria ja Kappelin Juustolan Ilmeikäs Illusia sinihomejuustoa
Marinoitua punasipulia 
Marinoituja hiillosjuureksia ja kurpitsansiemeniä
Hiillostettuja hyrskykurkkuja
Sahanlahden kaalisalaattia
Mätimoussea Kalastaja Laineen muikun mädistä
Puumalan Lohen graavattua kirjolohta ja piparjuurta
Jääkellarin kalaa hiillosmuikuista
Sillikaviaaria
Tillimajoneesia
Vaahdotettua smetanaa
Maalaisterriiniä Hauhalan hanhesta ja Kaartilan tilan mallaspossusta
Kuusenkerkkä-karpalohilloketta
Savustettua Kaartilan tilan mallaspossua

Jälkiruuaksi 

Mustikkasmoothie
Porkkanakakkua

Hinta: 38 €

Blinibrunssit 17.2. ja 24.2.

Lisätietoja: 0407799896 tai sales@sahanlahtiresort.fi

Käyttämämme lihan alkuperämaa on Suomi.

Seuraavana Sahanlahdessa

10.10.

Kokkivierailu - Johan Kurkela Koskivahdissa

Suomen edustaja maailman arvostetuimmassa ja vaativimmassa Bocuse d'Or -kokkikilpailussa saapuu vierailulle Ravintola Koskivahtiin kahden ainutlaatuisen illallisen ajaksi.

31.10. klo klo 19

Dinner & Show - Aku Hirviniemi Koskivahdissa

Ravintola Koskivahti täyttyy naurunremakasta, kun saamme loka-marraskuun vaihteessa vieraaksemme upean suomalaisen näyttelijän ja viihdetaiteilijan, Aku Hirviniemen.

8.11. klo 14-19

Marraskuun Koko Kansan Saunapäivä

Tämän syksyn ensimmäistä Koko kansan saunapäivää vietetään Sahanlahdessa lauantaina 8. marraskuuta. Tervetuloa rentoutumaan ja virkistymään!

9.11. klo 12-16

Isänpäivälounas Ravintola Koskivahdissa

Juhlitaan isiä ja isoisiä Ravintola Koskivahdin perinteisellä isänpäivälounaalla. Juhlava ja runsas lounaspöytä tarjoilee maukkaita sesongin makuja ja lähialueemme upeimpia raaka-aineita.