010 5083 500

sales@sahanlahtiresort.fi

Äkkilähtö! Viikonloppuloma 2 vrk alk. 165 € / 2hh

Lyhytkin irtiotto talvisessa Puumalassa, Saimaan rannalla virkistää

Verkkokauppa
Takaisin

Sahanlahden pienessä ja idyllisessä hotellissa on kotoisia hotellihuoneita ympärivuotiseen lomailuun

Varaa nyt äkkilähtötarjous tammikuun viikonlopuksi 2 hengen hotellihuone perjantaista sunnuntaihin hotelliaamiaisineen yhteishintaan vain 165 €. Tarjous on voimassa 19.-21.1. ja 26.-28.1.

Talvisessa Puumalassa on monia ulkoilu- ja harrastemahdollisuuksia, kuten lumikenkäily, potkukelkkailu, eLyly sählölumiskootterisafarit, eFatbike retket, patikoinnit norppapolulla tai ihan vain kirjan lukeminen hotellin pienestä kirjastosta. Hotellilomaan sisältyy tietysti Sahanlahden kehuttu aamiainen, yön yli haudutettuine ohrapuuroineen. 

Täältä pääset katsomaan Puumalan talvisia aktiviteetteja ja täältä hiihtolatujen tilanteen.

Varaa suoraan verkkokaupasta ja hellitä hetkeksi 
Ravintola Pajapirtin aukioloajat:
Pe klo 17-21
La klo 12-20, lauantaina jolloin on illallinen keittiö sulkeutuu klo 18.
La 27.1. Lapista Saimaalle -illallinen klo 19  Lue lisää tästä ja varaa paikat 

Seuraavana Sahanlahdessa

Lempeä kesäjooga Ilmarissa

Lämpimästi tervetuloa joogatunnille, joka tarjoaa lempeän hengähdyshetken lomasi keskelle vetreyttäen kehoa ja mieltä.

Komedia klubi & Sami Hedberg - 20v -juhlakiertue

Sami Hedbergin juhlakiertue valloittaa Elämysverstaan lavan heinäkuussa!

Sahiksen savusaunailta

Sahanlahden savusauna lämpeää heinäkuussa joka tiistai-ilta. Tervetuloa löylyttelemään savusaunaan ja pulahtamaan Saimaaseen!

Sahiksen motoristi-ilta Rantamakasiinilla

Motoristit kokoontuvat Sahanlahden Rantamakasiinilla joka torstai klo 18:00-20:00 elokuun loppuun saakka!