31.12.2024 klo 14-19
Sahanlahden saunat ja paljut on lämpimänä klo 14-19
VerkkokauppaKoko kansan saunapäivää vietetään Sahanlahdessa tiistaina 31.12. klo 14-19.
Sahanlahden sähkösauna, tunnelmallinen savusauna, ainutlaatuinen telttasauna sekä perinteitä kunnioittava Niskalammen sauna ovat kaikki saunojien käytettävissä.
Lisäksi saunarakennuksemme yhteydessä sijaitsevat kylpytynnyrit ovat lämpimänä ja saunojen yhteydessä on avanto.
Kaikkiin saunoihin ja kylpytynnyreihin pääsee samalla saunarannekkeella.
Ota uikkarit ja pyyhe mukaan! Saunat ovat yhteissaunoja.
Toivomme etukäteen rannekevarauksia, jotta osaamme kontrolloida saunojien määrää, sillä tilaa on rajoitetusti.
Hinnat:
Saunaranneke 35 €/hlö
Perheranneke 68 €/ 2 aikuista ja 1-2 lasta
Klo 18 ja 21 Pajapirtin uuden vuoden juhlaillallinen ja lähitaikuri Daikuri.
Nauti herkullinen, kolmen ruokalajin juhlaillallinen avotuliravintolassamme. Lähitaikuutta harjoittava Daikuri viihdyttää illallisen aikana kiertäen Pajapirttiä ja tehden taikatemppuja pöytäkunnittain.
Tutustu menuuseen ja varaa pöytä tästä
Sahanlahdessa emme ammu raketteja, joten majoittumaan voi huoletta tuoda myös eläinystävät.
Tutustu majoitusvaihtoehtoihimme ja tee uuden vuoden varaukset saunomaan, ruokailemaan ja majoittumaan. Majoitusvaihtoehdot löydät täältä.
Autamme myös mielellämme asiakaspalvelussamme suunnittelemaan mieleinen vuodenvaihteen loma Sahanlahdessa.
Tiedustelut: sales@sahanlahtiresort.fi tai 010 5083 500
3.7. klo 18-20
Motoristit kokoontuvat Sahanlahden Rantamakasiinilla joka torstai klo 18:00-20:00 elokuun loppuun saakka!
4.7. klo 19
Tervetuloa mukaan Janne-isännän bingoon pitämään hauskaa, kokemaan jännitystä ja tekemään samalla hyvää!
6.7. klo 16
6. heinäkuuta Elämysverstaan lavalle astuu huikeaääninen Diandra.
8.7. klo 17-18
Lämpimästi tervetuloa joogatunnille, joka tarjoaa lempeän hengähdyshetken lomasi keskelle vetreyttäen kehoa ja mieltä.