Saunarakennus Artturin terassilla on kaksi kylpytynnyriä ja ne voit varata käyttöösi saunomisen yhteydessä.
Saunarakennus Artturin terassilta löytyy kaksi paljua, Artturin kylpytynnyrit, ja voit varata ne halutessasi käyttöösi. Paljuista on mahtavat maisemat Saimaalle ja iltaisin voit katsella hienoa tähtitaivasta. Paljut ovat mukava ekstra saunomisen lisäksi kaveriporukan illanviettoon tai yrityksen virkistyspäivään. Terassilta on mahtava näkymä Saimaalle.
Varaukset sales@sahanlahtiresort.fi tai 0407799896
Äänetär-loitsurunokonsertti saapuu Sahanlahteen syyskuussa!
Suomen edustaja maailman arvostetuimmassa ja vaativimmassa Bocuse d'Or -kokkikilpailussa saapuu vierailulle Ravintola Koskivahtiin kahden ainutlaatuisen illallisen ajaksi.
Ravintola Koskivahti täyttyy naurunremakasta, kun saamme loka-marraskuun vaihteessa vieraaksemme upean suomalaisen näyttelijän ja viihdetaiteilijan, Aku Hirviniemen.
Tämän syksyn ensimmäistä Koko kansan saunapäivää vietetään Sahanlahdessa lauantaina 8. marraskuuta. Tervetuloa rentoutumaan ja virkistymään!