Lähellä-konsertti Diandra
Diandra on huikeaääninen suomalais-chileläinen laulaja
Diandra on tullut yleisölle tutuksi Idols-voittonsa lisäksi myös Tähdet, tähdet ja The Voice Kids -ohjelmasta. Elämäni Biisi -ohjelmassa hän on viihdyttänyt tähtiartistina yleisöä jo seitsemän tuotantokautta. TV-esiintymisten, kahden soololevyn ja joululaulu-albumin lisäksi Diandran upeaa ääntä on kuultu myös mm. Mikael Gabrielin, Uniikin sekä Cheekin hittisingleillä. Artistiuran lisäksi Diandra on näytellyt musikaaleissa, tehnyt roolin Uusi päivä tv-sarjassa, sekä tehnyt dubbauksia lukuisiin animaatioelokuviin, kuten ”Encanto”, ”Smurffit”, ”Ice Age” ja viimeisimpänä ”Muumiot”.
Diandra on tunnettu energisenä kestosuosikkina keikkalavoilla. Hän on vieraillut useammankin kerran Sahanlahdessa ja kesällä 2026 jälleen uudella ohjelmistolla.
Konsertti alkaa klo 19 Sahanlahden Elämysverstaalla. Ovet avautuvat klo 18.40. Katsomo on 300 paikkainen nousukatsomo. Paikat täytetään saapumisjärjestyksessä.
Ohjelmassa on väliaika.
Liput 39 €/hlö. Osta lippusi täältä